Soczewki okularowe

Polecamy soczewki okularowe na najwyższym poziomie światowym, jednocześnie w ofercie posiadamy wszystkie dostępne na rynku polskim rozwiązania, także wersje ekonomiczne, które są mniej zaawansowane technologicznie w zamian za niższą cenę.

Soczewki  okularowe  można podzielić na kilka różnych sposobów, jednak najważniejszy jest materiał, z jakiego są wykonane:

- soczewki mineralne (szklane) to tradycyjne soczewki okularowe. Ich podstawową zaletą jest  większa odporność powierzchni na zarysowania, jednak powłoki na soczewkach szklanych można zarysować tak samo łatwo jak na plastikowych.

- soczewki organiczne (plastikowe) to nowoczesne soczewki okularowe stworzone w oparciu o różnego rodzaju materiały. Wszystkie nowe technologie, które powstają w optyce od lat wdrażane są już tylko w oparciu o soczewki z materiałów organicznych. Ich główna zaleta to mały ciężar oraz podwyższona wytrzymałość na stłuczenia. Nowoczesna technika pozwala na wytworzenie soczewek odpornych na warunki ekstremalne i zarysowania.

Inny podział soczewek okularowych to np. w zależności od ich przeznaczenia, wieku użytkownika i stylu życia  oraz estetyki. Tu pojawiają się pojęcia soczewek  z powłoką antryefleks, indeksowe,fotochromowe, progresywne.

JZO

Zapraszamy: www.jzo.com.pl

HOYA

Zapraszamy: www.hoya.pl